drewno
Sample photo

Do produkcji naszych urządzeń stosujemy drewno pozyskiwane zgodnie z wymaganiami certyfikatu FSC, czyli pochodzące z odpowiedzialnie zarządzanych źródeł. W zależności od standardu wykonania jest to:
- drewno toczone cylindrycznie z rdzeniem impregnowane próżniowo-ciśnieniowo o śr. od 6 do 14 cm (wersja Standard i Standard plus),
- drewno klejone warstwowo, wzdłużnie ryflowane, zabezpieczone środkiem do ochrony drewna (w wersjach Ekstra i wyższych). W kolekcji Orbis słupy mają śr. 120 mm, w kolekcji Quadro kwadratowe słupy mają wymiar: 90 x 90 mm).

Urządzenia wykonane w wersji Metal Plus posiadają słupy nośne wykonane z ocynkowanej rury stalowej o śr. 114 mm.

stal
Sample photo
Sample photo
Zabezpieczenia i daszki

W zależności od standardu wykonania stosujemy dwa rodzaje materiałów:
- HDPE - bardzo wytrzymałe płyty polietylenowe, nie nasiąkające wodą, nie pęczniejące, odporne na złamania.
- Sklejka liściasta - laminowany filmem melaminowym, wodoodporny materiał o wysokiej wytrzymałości; krawędzie zabezpieczone farbami na bazie naturalnych wosków.

Wszystkie elementy stalowe wykonujemy z wysokiej jakość stali. Malujemy je farbami proszkowymi poliestrowymi co sprawia, że są odporne na warunki atmosferyczne

Sample photo
Elementy stalowe
Ślizgi
Sample photo

Solidny stelaż zjeżdżalni wykonany ze stali konstrukcyjnej malowanej proszkowo, a część zjazdowa z niezwykle trwałej blachy nierdzewnej. Burty wykonane ze sklejki wodoodpornej lub trwałego tworzywa HDPE.

Elementy konstrukcyjne urządzeń osadzamy na metalowych, ocynkowanych kotwach betonowanych lub przytwierdzanych do betonowych bloczków, powoduje to odizolowanie drewna od gruntu na ok. 10 cm, co znacznie przedłuża żywotność drewna.

Kotwy
Sample photo
Sample photo
Łączniki

Do łączenia elementów stosujemy zaprojektowane i opatentowane przez nas wypraski z wkładkami z tworzywa sztucznego, w których łącznikiem jest gruby wkręt fi 10 mm.

Mocowane do stalowej ramy podesty wykonane z antypoślizgowej sklejki. Krawędzie zabezpieczone płytą HDPE

Sample photo
Podesty
Sample photo
Plastikowe kapturki

Powierzchnie czołowe słupów zabezpieczone są specjalnymi, plastikowymi kapturkami, które eliminują wchłanianie wilgoci (od wersji ekstra).